Měsíční píseň (Moon Called)

Měsíční píseň


 

Autor: Patricia Briggs

Série: Mercedes Thompson

Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány

 Zase něco jiného od všech přeupírovaných a přeEdwardovaných fantasy knížek. Originální pojetí světa s nadpřirozenými bytostmi. A taky tak trochu detektivní fantasy. Všech 5 dílů dává dohromady moc hezký příběh jedné (ne úplně) obyčejné automechaničky a jejích kamarádů.

   Merci se dokáže měnit v kojota, má za souseda vlkodlaka, kamaráda upíra a její nadřízený byl fae (nadpřirozená bytost). V tomto prvním díle jde hlavně o vlkodlaky a problémy s tím že ještě nevystoupily oficiálně na veřejnost. No a Merci u toho nesmí chybět.

Vlastní pocit: Kniha se mi moc hezky četla, nemohla jsem se od příběhu odpoutat a často četla až do ranních hodin jen abych věděla jak to dopadne. Je to napínavé, zábavné i zamilované a myslím, že každý si tam najde to své. Pro ty, kteří milují tenhle typ literatury vřele doporučuji. Dokonce jsem si to po nějaké době přečetla znova, a to u mě nepotká moc knížek :o) Zasloužených

Hostitel (The Host)


 

Autor: Stephenie Meyerová

Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány

Hostitel je román od autorky bestselleru Stmívání. Nemá nic společného s upíry ale příběh je stejně fascinující a čtivý.


Náš svět napadl neviditelný mimozemský nepřítel a lidé jsou pro ně pouhé hostitelské tělo. Ovládají  jejich mozek, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ - její vetřelecká „duše“ - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

Vlastní pocit:

Skvělá kniha! Nezapomenutelné čtení o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem. Spusta míst k zamyšlení, strhující děj a zajimavý konec mě absolutně nadchly. Dokonce i sem tam ukápla slza. Doufám, že film na sebe nenechá dlouho čekat. (Někde sem četla že snad 2012, tak uvidíme.) Pro mě